HIZLI OKUMA'YI SÖKENLER ÇOK MUTLU

Hürriyet İnsan Kaynakları - 5 Mart 2006

Etkin hızlı okuma kurslarına yöneticiler ve öğrenciler çok rağbet ediyor ama Sanem Çelik gibi oyuncular veya Teoman gibi müzisyenler de var. Bu kursların en önemli yararı, zamandan tasarruf sağlamak.

Yazının Tamamı için tıklayınız...


MUZAFFER AKPINAR, TURKCELL CEO (2001-2006); HABERTÜRK RÖPORTAJI

Muzaffer Akpınar Habertürk röportajını izlemek için tıklayınız...

 

 


CNN TURK; HABER MAKİNASI PROGRAMI

CNN TURK Haber Makinası programını izlemek için tıklayınız...

 

 


NTV; GÜZEL PAZAR PROGRAMI

NTV Güzel Pazar programını izlemek için tıklayınız...

 

 


TV8; ZAMANIN RUHU PROGRAMI

TV8 Zamanın Ruhu programını izlemek için tıklayınız...

 

 


TRT 2; YURTTAN HABERLER

TRT 2, Yurttan Haberler programını izlemek için tıklayınız...

 

 


HIZLI OKUMA YÖNTEMİYLE VERİMLİLİK ARTIYOR

Dünya Gazetesi -16 Aralık 2005

İşyerinde verimliliği artırmak için hızlı okumak gerekiyor. Türk Gelecek Araştırmaları Vakfı Onursal Başkanı Ord. Prof. Dr. Reha Oğuz Türkkan, Bilgi Çağı'nda iş hayatının en önemli sorunlarından ilkinin zaman olduğunu şirket yöneticileri ve işadamlarının her gün yüzlerce yazılı materyalle meşgul olduğunu belirtti.

Yazının Tamamı için tıklayınız...


BİR SAATTE KİTAP BİTİRMEYİ KİM İSTEMEZ?

Zaman Gazetesi -30.12.2005

Az okuyan gençlik için aslında ne büyük buluş şu hızlı okuma teknikleri. Düşünsenize elinizde kaç sayfalık kitap olursa olsun en fazla bir saatte bitiriyorsunuz.

Yazının Tamamı için tıklayınız...


HIZLI OKUYOR, YOGA YAPIYOR

Vatan -Muzaffer Akpınar'la Röportaj

Turkcell'in Genel Müdürü Muzaffer Akpınar, bildik genel müdürlerden biraz farklı. Zaten Turkcell'in yönetim yapısı da klasik şirketlerle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir yapı.

Yazının Tamamı için tıklayınız...


HIZLI OKUYUN ZAMAN KAZANIN

Sabah İş'te İnsan, 1 Mayıs 2005

Okumak ve incelemek zorunda olduğumuz döküman sayısı her geçen gün artıyor. Bilgisayar üzerinden gelen mailler; dosyalar, raporlar ve masanızdaki evraklarla birleşince okunacak döküman sayısı da katlanıyor. İş dünyasındaki durum kısaca böyle.

Bir de işin öğrenciler için boyutu var. Kuşkusuz onlar için de okuma ve anlama hızı çok öenmli. Önlerinde, hayatlarını etkileyecek ÖSS gibi çok önemli engeller var. Bu sanvda hep yakınılan konulardan biri zamanın yeterli gelmemesidir.

Yazının Tamamı için tıklayınız...


HIZLI OKUYAN 45 GÜN KAZANIYOR

Hürriyet, İnsan Kaynakları Gazetesi

Prof. Dr. Oğuz Türkkan ve Tuğrul Türkkan tarafından geliştirilen Etkin Hızlı Okuma Sistemi (EHO) 'vaktim yoktu, okuyamadım' derdine bir son veriyor.

Yazının Tamamı için tıklayınız...


HIZLI YÖNETİCİLER HIZLI OKUYORLAR

Tercüman, 23 Ocak 2005

İngilizler'inpilotlarının Alman uçaklarını daha çabuk fak etmesi için geliştirdiği algılama sistemi günün 24 saatinin kendilerine yetmediğinden yakınan patronlarınve yöneticilerin kurtarıcısı oldu. Şirketlerin üst düzey yöneticileri günlük ortalama 3 saatlerini günlük gazeteleri ve raporları okumaya harcayıp diğer işlerine yeterince vakit ayıramayınca hızlı okuma arayışının içine girdiler. Herkese açık olan merkezlerde toplam 15 saatlik eğitimi tamamlayan herkes dakikada 150 ila 300 arasında değişen kelime okuma hızını 800, hatta bine kadar çıkartabiliyor. Hem de her okuduğunu anlayarak, özümseyerek.

Yazının Tamamı için tıklayınız...


DAKİKADA 1500 KELİME OKUTAN KURS

Yeni Para Dergisi, 24-30 Temmuz 2005

Turkcell, Avea, Siemens, Levi's gibi dev şirketler yöneticilerine hızlı okuma eğitimi aldırıyor. Okuma hızını 4 kata kadar artıran bu sistem, yöneticilere yılda 45 gün tasarruf sağlıyor. Alge Danışmanlık, bu sistem için franchising de verecek...

Yazının Tamamı için tıklayınız...


OLAY RUSYA'DA GEÇİYOR

Milliyet, İnsan Kaynakları Gazetesi

Beş saatte okunacak bir metni 1- 1,5 saatte okuabilmeyi öğreten hızlı okuma kursları yalnız hızlı okumayı değil; okuduğunu yüzde 80-100 arasında anlamayı da sağlıyor. Hızlı okuma kurslarına en çok ÖSS'ye hazırlanan öğrenciler, bol doküman okumak zorunda kalan avukatlar, doktorlar, akademisyenler ya da anlaşma metinlerine bol bol imza atmak zorunda kalan üst düzey yöneticiler ilgi gösteriyor.

Yazının Tamamı için tıklayınız...


BU YAZIYI ÇOK HIZLI OKUYUN

Sabah, İnsan Kaynakları Gazetesi

TÜGAV yöneticilerden, işadamlarına, öğrencilerden, okumayı seven ve sevmeyenlere kadar çok geniş bir kitle için 'Etkin Hızlı Okuma' semineri veriyor.

Yazının Tamamı için tıklayınız...


HIZLI OKUMA İŞE YARIYOR!

Milliyet, Reha Oğuz Türkkan'la Röportaj

Hızlı okuma fikri pek çoğumuza, farklı amaçlar için de olsa çekici gelir. Ancak, bunu öğreten kuruluşlar yok denecek kadar az. TÜGAV, bunlardan biri. -İdil Engindeniz

Yazının Tamamı için tıklayınız...


BİLGİ ÇAĞINDA EHO SİSTEMİ

Mersin Yerel Gazetesi, 19 Eylül 2005

İlke Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen "Bilgi çağında etkin hızlı okuma" konulu konferans Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Konferans'ta Columbia Üniversitesi eski öğretim üyesi, eğitim psikolojisi Ordinaryus Profesörü Dr. Reha Oğuz Türkkan ve Etkin Hızlı Okuma Uzmanı Tuğrul Türkkan, "Bilgi çağında etkin hızlı okuma", Eğitimci Raif Çakmak ise "Eğitimde ölçme ve değerlendirme, OKUListik" konulu sunumlarıyla katılımcıları bilgilendirdi.

Yazının Tamamı için tıklayınız...


HIZLI OKU, HIZLI DÜŞÜN, HIZLI KARAR VER

mynet.com -Tuğrul Türkkan'la Röportaj

1940'larda Amerika'da ortaya çıkan Hızlı Okuma tekniği, yıllar içinde gelişerek varlığını korudu. Columbia Üniversitesi'ndeki profesörlüğü süresince konuyla ilgili bilgi ve deneyimler elde eden, Reha Oğuz Türkkan'ın geliştirdiği Etkin Hızlı Okuma Sistemi hızlı düşünme ve hızlı karar almayı sağlıyor.

Yazının Tamamı için tıklayınız...
Okuma hızınızı ölçün
Katılanlar ne dediler?
Eğitim tarihleri
İletişim

"Çok kısa zamanda, ciddi bir etkinlik, ciddi bir dikkat; daha konsantre ve daha odaklı okuduğunuz için de daha iyi bir anlamayla karşı-laştığınızı görüyorsunuz; ben çok etkilendim; herkese tavsiye ederim."
-- Muzaffer Akpınar,
Turkcell CEO

HaberTürk Röportajı  İzleyin...

 

     

Hızlı Okuma Anasayfa
Biz Kimiz? | EHO nedir? | Neden EHO? | İstatistikler | Sıkça Sorulan Sorular | Katılımcılar ne dedi?
Açık Eğitimler | Eğitim Kurumu Eğitimleri | Franchising | Şirket Eğitimleri
ÖSS'ye yönelik eğitimler | SBS'ye yönelik eğitimler | 10-12 yaş eğitimleri | Üniversiteli eğitimleri
Ankara Eğitim Tarihleri | Okuma Hızı Testi | Mini ÖSS testi | Mini SBS testi | Basında Biz | Referanslarımız | İletişim
İstanbul Hızlı Okuma | İzmir Hızlı Okuma | Kocaeli Hızlı Okuma
Copyright © 2006, ALGE

| TEL (312) 433 82 00 | Mithatpaşa Caddesi No: 27 Kat:7 Kızılay/ANKARA