"Ben zamana çok önem veriyorum; çünkü okumak çok önemli ihtiyacımız. Geçen sene aldığım Etkin Hızlı Okuma Eğitimi'nden, çok faydalandığımı söylemeliyim... Çok kısa zamanda, ciddi bir etkinlik, ciddi bir dikkat ve okuduğunuzu süratli bir şekilde okuduğunuz için, dışardaki etkenlerden daha az etkileniyor, daha konsantre ve daha odaklı okuduğunuz için de daha iyi bir anlamayla karşılaştığınızı görüyorsunuz; ben çok etkilendim; herkese tavsiye ederim."

-- Muzaffer Akpınar, Turkcell CEO (2001-2006)

Aralık 2003 - Executive Eğitim;  Habertürk Röportajı;
[izlemek için...(1.6MB)] [dinlemek için...(600KB)]

 

"Etkin Hızlı Okuma Eğitimi, gözümün yazı üzerinde kayarken algıladığı alanı genişletmeyi öğretti. Eskiden bir bakışta bir - iki kelime görür ve her satırı kelime kelime okurken, şimdi bir satırı sadece üç parçaya ayırarak blok halinde okuyabiliyorum. Bu bana neredeyse üç kat daha hızlı okuyabilme olanağı sağlıyor. Ayrıca 'Ön Okuma' ve 'Amaç Saptama' gibi taktiklerle daha bilinçli ve amaca yönelik okuyabiliyorum. Metnin geneli hakkında fikir sahibi olunca detaya inmek çok daha kolaylaşıyor."

-- Sibel Üney, Levi's Genel Müdürü

Şubat 2005 - Executive Eğitim; Sabah Gazetesi Röportajı

 

"Ben bu kursu yaz başında aldım. Gerçekten de artık metinlere çok daha konsantre olup, romanın içine çok daha çabuk girebiliyorum. Sonuçlardan çok memnun kaldım. Hayatımda aldığım en yararlı kurs olduğunu düşünüyorum."

-- Teoman, Sanatçı

Temmuz 2005 - Birebir Eğitim; Hürriyet IK Röportajı

 

"Yazılı bilgi birikiminin günden güne arttığı günümüzde, Bilgi Çağının bireyinin Hızlı Okuma tekniğini öğrenmesi yararlı olacaktır. Bu teknik sayesinde, okuma hızı ile beraber anlayış seviyesi de artış gösterir. Bireyler, böylece, kısa zamanda çok bilgiye ulaşma ve bilgi birikimlerini genişletme imkanına sahip olacaklar. Etkin Hızlı Okuma Sistemi'nin okuma hızının ve becerisinin gelişmesinde büyük fayda sağladığını düşünmekteyim."

-- Prof. Dr. Adnan Kulaksızoğlu, Marmara Üni. Özel Eğitim Bölüm Başkanı

 

"Harika. Çok eğlenceli, faydalı bir eğitim oldu. Çok keyif aldım. Çok tavsiye ediyorum."

-- Sanem Çelik, Sanatçı

Temmuz 2005 - Birebir eğitim

 

"İlaç sektörü olarak, günün kayda değer bir kısmını, çok sayıda ticari ve bilimsel yazışma, rapor, literatür okumakla geçiriyoruz. Bu bakımdan son derece etkin ve faydalı bir eğitim oldu. Okuma hızım 3 katına kadar çıktı. Okuma saatim değişmedi ama daha fazla dokümanı tarayabiliyorum. Bana bağlı çalışan tüm departmanların yöneticileri toplam 9 kişi katıldık.. "

-- Cihangir Koşu, Abbott Genel Müdürü

Haziran 2005 - Şirket Eğitimi; Hürriyet IK Röportajı

 

"Bu eğitim okuma şevkimi artırarak okumaya ayırdığım zamanın uzamasını sağladı. Daha verimli okumaya başladım. Önceden başlayıp yarım bıraktığım kitapları bitirmeye, yeni kitaplara başlamak için daha çok zaman yaratmaya başladım. Eskiden harcadığım kadar zamanda daha çok gazete ve dergi okuma olanağı buldum."

-- İsmet Abalıoğlu, Abalıoğlu Holding Mütevelli Heyeti Başkanı

Mart 2004 - Executive Eğitim; Hürriyet IK Röportajı

 

"Çok ilginç ve faydalı bir eğitim. Okuma dışında, özellikle 'etkinlik' konusunda işhayatının farklı yönlerine de katkı sağlıyor... Herkese tavsiye ediyorum."

-- Ali Kesan, Sony Erickson eski Genel Müdürü

Ağustos 2005 - Executive Eğitim

 

"Araba kullanmasını öğrenmek gibi. Tekniği öğreniyorsunuz, bu tekniği sürekli egzersizlerle alışkanlığa çevirmeniz gerekiyor. Bana en büyük faydası, içeriğe göre farklı okuma tarzlarını uygulayabilmem oldu. Günlük gazeteleri 'esnek' okurken, bir konuya çalışıp hazırlanmam gerekiyorsa 'aktif' okuyorum. Bir makaleyi 'fotografik' okuyabiliyorum..."

-- Selen Kocabaş, Turkcell Genel Müdür Yardımcısı

Aralık 2003 - Executive Eğitim; Hürriyet IK Röportajı

 

"Kurs sonunda okuma hızım iki katına çıktı. Tabii burada kast ettiğim anlayarak okuma... Gözün hızını artırdıktan sonra, kelimeler yerine kelime bloklarını algılamaya başlamak kolayca oluyor. Okunacak metne önce öğretilen teknikle bir göz atmak, fikir sahibi olmanızı sağlıyor. Daha sonrasında ise her an metinden ne aldığınızı sorgulayarak devam ediyorsunuz. Metinle konsantre bir iletişim kuruyorsunuz ve bu otomatikleşiyor. Ben şimdi artık bilgisayardaki metinleri bile daha hızlı okuyorum ve okumayı daha çok seviyorum... Bu kursla birlikte göz reflekslerim de gelişti. Zaten kursun amacı bu."

-- Mustafa Kalkandelen; Metro Cash & Carry Genel Müdür Yrd.

Şubat 2005 - Açık Eğitim; Hürriyet IK Röportajı

 

"Gün içinde altı yedi tane 30-40 sayfalık rapor inceliyorum. Etkin Hızlı Okuma tekniği sayesinde çok daha hızlı bir şekilde bunları inceleyebiliyorum. Bence tüm yöneticilerin katılması gereken bir eğitim."

-- Serkan Okandan, Turkcell CFO, Genel Müdür Yardımcısı

Şubat 2005 - Executive Eğitim; Sabah Röportajı

 

"Etkin Hızlı Okuma eğitiminin faydalarını kesinlikle görüyorum. Zaman içinde farkındalığım da büyük gelişme gösterdi."

-- Tülin Karabük; Turkcell Genel Müdür Yardımcısı

Aralık 2003 - Executive Eğitim;  Eğitimin bitiminden 9 ay sonraki değerlendirmesi

 

Diğer yorumlar için tıklayınız....

Okuma hızınızı ölçün
Açık eğitimler
Şirket eğitimleri
İletişim


     

Hızlı Okuma Anasayfa
Biz Kimiz? | EHO nedir? | Neden EHO? | İstatistikler | Sıkça Sorulan Sorular | Katılımcılar ne dedi?
Açık Eğitimler | Eğitim Kurumu Eğitimleri | Franchising | Şirket Eğitimleri
ÖSS'ye yönelik eğitimler | SBS'ye yönelik eğitimler | 10-12 yaş eğitimleri | Üniversiteli eğitimleri
Ankara Eğitim Tarihleri | Okuma Hızı Testi | Mini ÖSS testi | Mini SBS testi | Basında Biz | Referanslarımız | İletişim
İstanbul Hızlı Okuma | İzmir Hızlı Okuma | Kocaeli Hızlı Okuma
Copyright © 2006, ALGE

| TEL (312) 433 82 00 | Mithatpaşa Caddesi No: 27 Kat:7 Kızılay/ANKARA